Výprodej    Autohifi    Alarmy    Elektro    Exteriér    Interiér    Motor    Kola    Spoilery    Světla    Výfuky    Podvozek    Ostatní   

Intercoolery

Intercooler, mezichladič stlačeného vzduchu je velmi účinným komponentem u každého přeplňovaného motoru (turbobenzínového i TDi, turbo i kompressor). Mnoho vozů má intercooler již z tovární výroby, nicméně je kompenzován na běžný provoz. Velmi účinnou úpravou bez vlivu na životnost motoru i turba je použití většího Intercooleru (mezichladiče stlačeného vzduchu). Tím získáte více výkonu i točivého momentu a zároveň ulehčíte tepelnému namáhání turbodmychadla, protože výrazně snížíte teplotu nasávaného vzduchu.Větším intercoolerem zefektivníte hoření ve válci. Do válce se dostane větší  objem vzduchu a navíc chladnější vzduch lépe podporuje hoření ve válci. Při zvyšování tlaku turba např. v tuningu nebo přečipováním je větší intercooler velmi žádanou úpravou.

https://tuning-individual.cz/eshop//images/foto/intercoolery-uni/IC%20bi-turbo/07.jpg
https://tuning-individual.cz/eshop//images/foto/intercoolery-uni/intercooler-audi-06.jpg

Hlavní nevýhodou velkých plnicích tlaků je, že při stlačování vzduchu dochází k jeho zahřívání. Tento nárůst teploty palivové směsi je limitujícím faktorem např. u benzínových motorů, kde příliš vysoká teplota směsi způsobí její samovznícení ve válci ještě předtím, než má být správně zapálena jiskrou. Pro benzínové i dieselové motory ale znamená vyšší teplota směsi snížení účinnosti motoru, protože zahřátý vzduch má větší objem takže se do motoru dostane méně vzduchu a motor spaluje bohatší směs. Kvalitní a objemný intercooler je ideální řešení bez negativních vlivů.


Nahlédněte do nabídky:

Vaše IP adresa je: 3.239.95.36
Copyright © 2024 Tuning Individual
TOPlist
Parse Time: 0.618 - Number of Queries: 343 - Query Time: 0.35295510998535